Saagem tuttavaks – Ida Resi Alit.

Ida Resi Alit on sündinud Indoneesias Bali saare Bangli rajooni väikeses külas 13. märtsil 1986 aastal lihtsas riisikasvatajate peres. Oma nooruses unistas ta ülikooli haridusest ja edust sõltumatu naisena. Kui Ida oli 13 aastane, suri ta isa ootamatult ning pere sattus majanduslikult üha suurematesse raskustesse. Ida oli siiski ambitsioonikam kui teised Bali teismelised. Peale keskkooli lõpetamist sõitis Ida Singapurist Bintani saarele lootuses leida tööd. Leidmata seda, pöördus ta mõne kuu möödudes koju tagasi lootuses seal leida tööd. Kui karjäär ja pere loomine ei õnnestunud, kaotas Ida usu enesesse ja sattus masendusse. Ida pöördus abi ja õpetuste saamiseks oma vanaonu, hindu munga, poole. Tema tutvustas Idale meditatsiooni põhialuseid ja ka seda, kuidas oma emotsioone tasakaalustada.0097ad5f-1816-4358-84e3-c4d4ddc126fb

Peale kolmekuist meditatsiooni praktiseerimist oli ta loonud tugeva sideme naiseliku kõrgema olemusega. Ühe taolise meditatsiooni ajal koges Ida väljaspool keha olekut, kus tema hingamine seiskus mitmeks tunniks, teenides sellega ära tema nimetamise “tagasipöördunuks” ja “taassündinuks” (keegi, kes on tõusnud üles surnust). Sellest hetkest alates avastas ta endal avaldumas ebatavalised võimed,  sügavad teadmised praktikatest, mille meisterlik omandamine võtab tavaliselt kümneid aastaid aega ja võime rääkida iidsetes keeltes, mida ta kunagi õppinud pole. See imeline sündmus juhtis Idat aksepteerima oma saatust saada Peapreestrinnaks.

Idal võttis vaid kolm kuud, et läbida kohustuslikud uuringud ja testid, et saada peapreestrinnaks. Hindu Dharma kõrgem nõukogu võttis Ida 21. sünnipäeval suurejooneliselt vastu ajaloolise otsuse ja nimetas Ida Peapreestrinnaks. Tavaliselt kulub selliseks treeninguks kümneid aastaid ja testide läbimiseks läheb vähemalt kolm aastat. Ida on noorim isik, kellele see tiitel on omistatud ja ka üks vähestest, kes on saanud selle tiitli ilma väljaõppeta ning ka ainuke naine sadade aastate jooksul.

Vastutus

Viimased 11 aastat on Ida teeninud silmapaistva liidrina Bangli piirkonna 200 000 inimest. Ta on töötanud tihedalt koos mitme poliitilise liidriga, aidates kogukonda juhtida ja luua suuri tseremooniaid tuhandetele inimestele. Ta on võtnud vastu ka tuhandeid külastajaid kogu maailmast oma Gryia Agung Budha Salahin ashramis kus saavab osaleda puhastavatel veetseremooniatel, mediteerida ja vestelda Idaga.

Pärast 11-aastast sügavat pühendumist oma kogukonna teenimisele leiab Ida nüüd, et ta on valmis uuteks püüdlusteks. Ta on esimene ülempreester või preester, kes lahkub Balilt ja reisib, et jagada kogu maailmaga oma õpetusi kaastunde, ühenduse loomise kunsti, kogukonna väärtuse, üksolemise ja armastuse kohta. Ta on juba esinenud mitmetel suurtel sündmustel, nagu ka “Maailma majandusfoorum”, ning on läbi viinud tseremooniaid üle kogu Põhja-Ameerika ning plaanis on 2019. aasta lõpuks külastada ka Euroopat, Aafrika, Aasiat ja Lõuna-Ameerikat.

Ida Missioon

Kaastunne, kogukond ja ühendus

Ida aitab kaastundlikult inimesi nende sisemaailma suunata ja teadvustada seal peituvaid emotsioone. Ta näeb võimalust aidata inimkonda, aidates inimestel vabastada ja väjendada oma emotsioone tervislikul ja tervendaval moel, luues selleks tervendava keskkonna ning jagades sealjuures kogukonna olulisust ja aidates inimestel luua ühendust kõige ümbritsevaga: pere, naabrite, kõrgema mina ja kogu maailmaga.

FullSizeRender 639

Keskkond

Ida hoolitseb keskkonnakaitse eest, pöörates erilist tähelepanu reostuse, saaste ja plastik prügi õigele käitlemisele. Selleks, et  kindlustada puhas elu nii taimedele, loomadele kui ka kõigile inimolenditele. Tema sõnum on kooskõla loomine loodusega ja looduse ilu säilitamise initseerimine. Ta näeb meie keskkonna hooletusse jätmises inimtegevuse tagajärjel tekkinud probleemi, mida me ka ise saame lahendada.

Spirituaalne üksolemine

Kõrgema teadvuse saavutamine on Bali Hindu Dharma ülim saavutus. Ida aitab inimestel leida oma teed, et luua ühendus universaalse teadvusega ja leida neile endale omane rahu ja harmoonia.

 

Tri Hita Karana– traditsioonilise Bali elufilosoofia kohaselt on inimesed üksolemises üksteise, looduse ja kõrgema minaga. Ida sooviks on olla Bali kultuuri saadik maailmas, samal ajal andes tagasi oma tänu ka kodukogukonnale Balil. “Human with one another, human with nature, human with spirit.”

Tseremoonia koos Idaga.

Ida viib Sind sügavasse meditatsiooni koos tseremoniaalse pühitsusega ning aitab Sul vabaneda kõigist soovimatutest emotsioonidest. Ta suunab Su rajale, mis viib terviklikuma, kaunima ja rõõmurohkema elu teostumise suunas. Iga Ida poolt juhitud meditatsioon või tseremoonia avaldab eriliselt avardavat mõju nii meeltele, kehale kui ka vaimule.

Läbi oma erilise ande aitab Ida oma tseremooniatel vabaneda elu jooksul kogetud valudest, traumadest ja programmidest ning keskenduda täielikule tervenemisele.

Lae tasuta Ida palve alla tema kodulehelt: 

https://idaresialit.org

Vaata ka Ida tutvustavat lühivideot: