Nii vähe räägitakse tänapäeval vaagnapõhja lihaste treenimisest. Võib olla oled käinud günekoloogi juures ja saanud soovitusi teha kegeli harjutusi ja ka seda teinud, aga samas pole sa aru saanud, kuidas see Sulle päriselt mõjub. 

Vaagnapõhi koosneb 12 lihasest

Meie vaagnas on 12 erinevat lihast, mis asuvad põikipidi kehas moodustades läbilõike või kujundlikult põhja meie kehale. See on baas, kuhu toetuvad kõik teised elundid – põis, soolestik, emakas, suguelundid ja sealt edasi ka kõhus asuvad elundid. Samuti ühendab vaagnapõhi luid ja püstipidi jooksvaid lihaseid. See on kõige alumine diafragma, mis hoiab kõike üleval.

Lisaks on meil veel hingamise diafragma ja rangluu piirkonnas asuv diagrafma, aga vaagnapõhi on kõige alumine, omades kõige suuremat survet

Kuidas vaagnapõhja lihased on naudinguga seotud?

Vaagnapõhjas asub kogu meie nauding, just sellel lihtsal põhjusel, et kõik suguelundid asuvad seal: emakas, munasarjad, tupp, kliitor. Kui lihased on toonuses, siis nö masseerivad nad ka teisi elundeid tuues rohkem vereringet sinna piirkonda ja elustades sellega naudinguid.

Meie seksuaalsus on otseselt seotud sellega, kui palju on “elusust” meie vaagnapõhjas. Kui lihased pole toonuses, siis oleme ise ka tuimad. Kui lihased on treenitud ja oleme nendega heas kontaktis, siis võib öelda, et meie kirg on sisse lülitatud.

3 lihtsat nippi kuidas treenida vaagnapõhja lihaseid

  1. Alusta kõhuhingamisega. Hinga sügavalt sisse nii, et kõht on lõtv ja täitub sissehingates õhuga. Tunned kuidas sisse hingates täitub kõht õhuga nagu õhupall ja välja hingates lõdvestub täiesti ja lased kõik õhu välja.
  2. Järgmiseks jätka hingamist ja kaasa hingamisse ka vaagnapõhja lihased. Sisse hingates lihased lõdvestuvad ja välja hingates pigista õrnalt. Selliselt hingates hoia tähelepanu kehaaistingutel ja ole kohal kõiges, mida sa tunned.
  3. Olles nii mõned minutid hinganud jää välja hingates hinge kinni hoidma ja lihaseid pingutama (hoia 20 sekundit) ja vabasta. Tee seda 10 korda.

Kuidas jõuda paremate tulemusteni?

Vaagnapõhja lihaseid tuleb treenida regulaarselt, et tulemust saada. Juba 2 nädala treeningu järel on naised märganud suuri muutusi. Samuti on oluline olla teadlik ja tunnetada kõike. Need lihased on palju tundlikumad kui triitseps või mõni muu lihas, mida treenides on võib olla mõtted mujal. Kui tahad naudinguid ja tundlikkust tõsta, siis tuleb tunda.

Kindlasti on hea treenida koos toetaja ja grupiga, et mitte alla anda. 28. mail alustame taas 4nädalast treeningut Naiselikkuse teekond, mis keskendub just sellele. Ja loomulikult saan Sulle coachina toeks olla ka individuaalselt, selleks kirjuta mulle!

Merliis